ترانسمیتر سطح دیسپلیسری

یکی از مهمترین پارامترهایی که باید در مخازن اندازه گیری شود، سطح سیال داخل مخزن می باشد که بر اساس نوع سیال باید بتوان تجهیز مناسب را انتخاب نمود. یکی از رایج ترین تجهیزات اندازی گیری سطح Displacer Level Transmitter یا Displacer Level Switch می باشد که از معروفترین برند های تولیدی این تجهیزات Foxboro و Fisher می باشند که به دلیل اعمال تحریم ها دسترسی به spare part این تجهیزات و خود آنها مشکل شده است. از این تجهیز می توان برای تمامی سیال ها استفاده نمود ولی در موارد زیر بیشترین استفاده را دارند :

  1. به دلیل دو فازی بودن برخی مخازن مانند مخازن جدا سازی نفت و اب شور اندازه گیری سطح یکی از این سیال ها بسیار حائز اهمیت می باشد.
  2. اندازه گیری سطح آب بویلر ها به دلیل فشار بالا و دمای بالا بسیار مهم و ضروری است .
  3. در مخزنی که سیال دارای ویسکوزیته بالا می باشند .
  4. سیالاتی که ضریب دی الکتریک پایین دارند

دیسپلیسر:

یک شناور حساس می باشد که باید بر اساس چگالی سیال طراحی و ساخته شود، طول این شناور بر اساس سطح لازم برای اندازه گیری می باشد. هنگامی که ارتفاع سیال تغییر می کند نیروی ارشمیدس وارد شده به شناور تغییر می کند و وزن آن کاهش می یابد، این کاهش وزن توسط یک torque tube به loadcell منتقل شده و تبدیل به کمیتی قابل اندازه گیری می گردد. این سطح سنجها باید در محل اصلی خود و با سیال واقعی کالیبره شوند زیرا در غیر این صورت به درستی عمل نمی کنند.   بدنه ویفر(بدون لبه) که علاوه بر حفظ تعادل تجهیز و محافظت از اهرم انتقال و لوله گشتاور نقش هیت سینک را نیز ایفا می کند. اهرم انتقال نیرو از زنجیر به تیوب گشتاور تیوب گشتاور که نقش انتقال نیرو به سنسور را ایفا می کند. سنسور تجهیز که از کرنش سنج و مدار آشکار ساز مقاومت خروجی سنسور که پل وتسون کامل می باشد. تقویت کننده سیگنال ولتاژی ضعیف مدار پل برای تبدیل به سیگنال قابل پردازش


کاری که ما انجام می دهیم :

ساخت قطعات مکانیکال: شامل دیسپلیسر، زنجیر، بدنه ویفر، اهرم انتقال، تیوب گشتاور و کل بدنه تجهیز و قطعات جانبی شامل فلنج های نصب توسط این شرکت. طراحی و ساخت دیسپلیسر: با توجه به دیتای دریافتی از مشتری و با توجه به محاسبات نجام شده طراحی و ساخته خواهد شد . قطعات الکتریکال: با توجه به حساسیت های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی (خصوصا در بخش گواهی های ضد انفجار)، سنسور، صفحه نمایش و برد از شرکتFoxboro آلمان تهیه و بر روی تجهیزات نصب شود.فناوری‌ها و دانش‌های خاص و امتیازات متمایزکننده این شرکت:

  1. طراحی چگالی، متریال، ابعاد و نحوه اتصالات و کالیبره کردن تجهیز و نهایتاْ تولید جنس با کیفیت و فینیشینگ عالی که تحمل کار در شرایط سخت کاری را داشته باشد طوری که در مواقعی که در اجناس خریداری شده وارداتی مشابه بخش های مکانیکال تجهیز دچار آسیب دیدگی می شوند دیگر نیازی به تعویض و یا تامین از خارج از کشور نداشته باشیم.
  2. با توجه به خرابی هایی که در زمان تعمیرات در قسمت کرنش سنج اتفاق می افتد این شرکت تصمیم دارد در صورت موافقت مشتریان خود از سنسور های فشار بجای کرنش سنج استفاده خواهد کرد که این می تواند معضل خرابی استرین گیج را حل کند. در حال حاضر حساسیت و واکنش مشتریان نفت و گاز نسبت به تولید داخل بالا می باشد و هر گونه تغییر می تواند این حساسیت را افزایش دهد لذا این تغییر منوط به تایید نهایی مشتری می باشد .
  3. ارائه خدمات پس از فروش شامل تعویض قطعات ترانسمیتر که در شرایط عادی چالشی برای فراهم کردن آن ها وجود دارد، توسط این شرکت امکان پذیر است. لذا امکان تعمیرات در حوزه ترانسمیتر توسط این شرکت فراهم خواهد شد و کلیه تجهیزات از قبل نصب شده قابل تعمیر خواهند بود و نیازی به تعویض کل تجهیز نخواهد بود.