اندازه گیری سطح سیال یا Level Measurement دارای اهمیت بالایی در تمامی صنایع می باشد. در صورتی که برای این مهم از نیروی انسانی استفاده گردد، علاوه بر هزینه مستمر که به کارفرما تحمیل خواهد شد، احتمال خطا در اندازه‌گیری و یا اقدام نامناسب را نیز افزایش خواهد یافت. افزایش ارتفاع سطح سیال در تانک، ممکن است سرریز شدن محصول، آسیب رسیدن به مخزن های تحت فشار و افت ایمنی را به دنبال داشته باشد.

پایین آمدن سطح سیال در تانک ها نیز می‌تواند منجر به آسیب رسیدن به تجهیزات خط و خرابی پمپ های الکتریکی به علت کار کردن در وضعیت خشک و یا No Load می شود. اندازه گیری سطح مخازن بوسیله تجهیزات ابزاردقیق باعث کاهش هزینه و بهینه سازی و بالا رفتن سرعت و همچنین افزایش قابلیت اطمینان سیستم می گردد.

اندازه گیری با استفاده از فشار هیدرواستاتیک ناشی از ارتفاع مایع از روش های متداول در صنعت می باشد. تجهیزات متنوعی برای اندازه گیری فشار در ابزاردقیق وجود دارد که در این مطلب سعی داریم استفاده از گیج سوئیچ فشار در کنترل سطح مخازن را تشریح نماییم.

در این روش ابتدا مقدار U.R.V و L.R.V را بنا به ارتقاع ماکزیموم H max   و مینیموم H min محاسبه نموده و Range گیج سوئیچ مورد نیاز را تعیین می کنیم. برای اینکه روی هر دو میزان Min و Max ارتفاع سیال در تانک کنترل داشته باشیم می بایست از گیج سوئیج فشار دو کنتاکت استفاده نماییم.

در این حالت بنا به ارتفاع های Minimum و Maximum و فشار های ناشی از آنها محل قرار گیری Set Point ها مشخص خواهد شد. در مرحله بعد عقربه های Set Point را با آچاری که در جعبه گیج است روی مقادیر High و Low مورد نظر تنظیم می نماییم. گیج سوئیچ فشار توسط اتصالی که روی قسمت پایین تانک ایجاد می شود به آن متصل خواهد شد.

در این حالت میتوان از دو سوئیچ Low و High  جهت اتوماسیون و اقدام مقتضی در مدار فرمان استفاده نمود و بسته به محل قرارگیری Pointer ، ارتفاع هر لحظه را نیز بصورت پیوسته و مستمر از روی صفحه گیج خواند.

راه های ارتباطی

اطلاعات تماس

با ما در تماس باشید

سوالات ، انتقادات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه خدمات مفید تر راهنمایی خواهد کرد

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت نیکان صنعت خاورمیانه می باشد.

Translate »