در صنایع نفت و گاز از تجهیزات مختلفی بمنظور کنترل و رصد تغییرات فرآیندهای مختلف استفاده می‌شود. در ادامه متن به برخی از این تجهیزات اشاره می‌شود. ابزار دقیق در صنعت نفت تجهیزاتی را شامل می‌شود که بمنظور سنجش پارامترهای یک فرآیند همچون فشار، دما، سطح سیالات، جریان، سرعت، درصد ترکیبات، چگالی، وزن و همچنین اندازه‌گیری پارامترهای مکانیکی همچون لرزش، مکان، توان، جریان و ولتاژ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقادیر اندازه‌گیری شده می‌توانند پس از ثبت، در همان محل یا در اتاق کنترل، نمایش داده شوند. در صورتیکه این مقادیر، از حد از پیش تعیین شده خود فراتر بروند، هشداری برای آگاهی کارکنان عملیاتی مربوطه ارسال می‌شود. همچنین در برخی موارد به طور خودکار می‌توان از ابزار دقیق بمنظور بسته شدن خودکار «شیرهای اضطراری» (Shut Down Valve) یا متوقف کردن پمپ‌ها و کمپرسورها بهره گرفت.

انجام صحیح عملیات در فرآیندهای پتروشیمی به کمک «حلقه‌های کنترل» (Control Loops) انجام می‌گیرد. این حلقه‌ها به طور خودکار، فشار، دما، سطح سیال و شدت جریان را در خطوط لوله تنظیم و کنترل می‌کنند. این حلقه‌‌های کنترل به طور کلی به کمک مقایسه مقادیر اندازه‌گیری شده در تاسیسات (مانند مقادیر فشار و …) با مقادیر از پیش تعیین شده «نقطه تنظیم» (Set Point) کار می‌کنند.

«شیرها» (Valves) را می‌توان به کمک یک موتور الکتریکی، سیال هیدرولیک یا هوا تحریک کرد. در شیرهای کنترلی بادی، سیگنال‌های الکتریکی از سیستم کنترل به «محرک شیر» (Valve Actuator) ارسال و به فشار هوا تبدیل می‌شوند.

برخی از تجهیزات ابزار دقیق در صنعت نفت «خودمحرک» (Self Actuating) هستند. به طور مثال، رگولاتورهای فشار، جهت تثبیت فشارهای از پیش‌تعیین شده بکار می‌روند یا شیرهای ایمنی فشاری، در فشارهای مشخصی به طور خودکار باز می‌شوند. تجهیزات ابزار دقیق در صنعت نفت بمنظور افزایش دسترسی کارکنان مربوطه به پارامترهای کنترلی در محل یا در اتاق کنترل بکار می‌روند تا به کمک آن، پارامترهای مختلف تنظیم یا شیرهای کنترلی باز و بسته شوند.

از آن‌جایی که در صنعت، اندازه‌گیری پیوسته متغیرهایی همچون جریان، فشار و سطح سیالات، همواره باید به صورت پیوسته مورد بررسی قرار بگیرد، آشنایی با تجهیزات ابزار دقیق و اساس علمی آن اهمیت بالایی دارد.

ابزار دقیق در اندازه‌گیری دما
این نوع از تجهیزات شامل دستگاه‌های میدانی خودکار و دستی بمنظور سنجش نوسانات دما در موارد بحرانی هستند. بهره‌گیری از این تجهیزات سبب تولید بهینه و جلوگیری از خراب شدن تجهیزات می‌شود. اندازه‌گیری دمای سیالات در صنایع پتروشیمی به کمک المان‌های دمایی (TE) انجام می‌گیرد. این المان‌ها می‌توانند ترموکوپل یا حسگرهای مقاومتی دما (RTD) باشند که مورد دوم به دلیل پاسخ دمایی مناسب، استفاده بیشتری دارد. بمنظور کنترل عملکرد مبدل‌های حرارتی نیز در ورودی و خروجی جریان، از نشانگرهای دما (TI) بهره می‌گیرند.

راه های ارتباطی

اطلاعات تماس

با ما در تماس باشید

سوالات ، انتقادات و پیشنهادات شما ، ما را در ارائه خدمات مفید تر راهنمایی خواهد کرد

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت نیکان صنعت خاورمیانه می باشد.

Translate »